Tinklapių kūrimas: kaip sukurti „gerą“ internetinį puslapį?

„Kaip sukurti „gerą” internetinį puslapį? Kaip jis turi atrodyti?“ – klausimai, kurie kirba daugumos verslininkų galvose, kurie nori ne tik turėti tinklapį, bet ir išnaudoti visas jo teikiamas galimybes bei uždirbti iš to pinigų. Nors tinklapių kūrimas susideda iš daugybės įvairių veiksmų, kurių dauguma matomi ir žinomi tik tinklapių kūrėjams, tačiau pakalbėkime apie gerą tinklalapį iš internetinių puslapių lankytojų perspektyvos. Pateikiame net 5 kokybiško internetinio puslapio kriterijus, kurie gali lemti jūsų tinklapio sėkmę internete.

1. Tinklapių kūrimas turi prasidėti nuo domeno vardo pasirinkimo

Prieš tinklapio kūrimą turite išsirinkti, koks domeno vardas reprezentuos jus internete, ar jis bus lengvai įsimenamas ir ar neklaidins tinklapio lankytojų. Dažniausiai, verslininkai renkasi įmonės pavadinimą ir taip išvengia dviprasmybių ir puikiai reprezentuoja savo įmonę. Tačiau, ką daryti, jei tinklapių kūrimas yra jau jums pažįstama paslauga ir jau turite savo įmonę reprezentuojantį tinklapį, tačiau norite dar vieno, kuris reprezentuos konkrečią prekę ar paslaugą? Tokiu atveju verta pasidomėti, kokių raktinių žodžių, susijusių su jūsų veikla, dažniausiai ieško interneto naudotojai ir pagal tai ieškoti laisvo domeno vardo. Pavyzdžiui, jei prekiaujate batais, galbūt laisvi domenai „bataiinternetu“, „bataipigiau“ ir pan. Taip ne tik bus jus lengviau surasti internete, tačiau vien iš domeno pavadinimo klientai žinos, ko tikėtis apsilankius jūsų tinklapyje.

Nepamirškite, jei planuojate vykdyti savo veiklą tik Lietuvoje, jums tiks .lt domeno galūnė, o jei svarstote vystyti ar jau vystote tarptautinį verslą, galite pasirinkti .com ar .eu galūnes.

2. Prie mobiliųjų įrenginių prisitaikantis dizainas.

Mobiliųjų įrenginių naudojimas naršant ir ieškant informacijos internete per pirmąjį 2021 m. ketvirtį pasiekė net 54,8% (šaltinis: www.statista.com) ir jau nuo pat 2015 m. šis procentas yra didžiausias per visą statistinį laikotarpį! Todėl natūralu, kad dauguma jūsų internetinio puslapio lankytojų naudosis mobiliaisiais įrenginiais ir tikėsis, kad su jais galės įvykdyti visus reikiamus ir norimus veiksmus. Tad tinklapiu turi būti patogu naudotis ne tik stacionariu kompiuteriu, bet ir mobiliuoju telefonu ar planšete.

Nors tinklapių kūrimas šiuo metu atsižvelgia į šį punktą, tačiau verta žinoti apie šią galimybę.

3. Greitai užsikraunantis tinklapis.

Jei norite, jog klientas vos tik užėjęs į jūsų internetinį puslapį iš jo neišeitų, o naršytų ir atliktų tam tikrus veiksmus, turite užtikrinti, kad tinklapis užsikraus greitai ir lankytojui neteks ilgai laukti. Tačiau, koks tas greitis turėtų būti? Atsakymas vienas – ne prastesnis nei jūsų didžiausių konkurentų. 

Tinklapių kūrimas dažniausiai orientuojamas labiau į dizaino elementus ir jų funkcionalumą nei į pačio tinklapio greitį, todėl verslas, siekdamas išnaudoti visas efektyvias priemones, kurios gali turėti įtakos tinklapio prisitaikymui prie lankytojų poreikių, turėtų iškelti šią problemą ir apsvarstyti ją su savo tinklapio kūrėju.

4. Patogus ir aiškus tinklapio valdymas.

Išskirtinio  ir ekstravagantiško dizaino turėjimas ne visada gera išeitis. Toks dizainas gali iššaukti kliento nepasitenkinimą ir paskatinti informacijos ieškojimą kituose internetiniuose puslapiuose. Tinklapių kūrimas turi atsižvelgti į patogų, lengvai suprantamą internetinio puslapio dizainą, kad internetinės svetainės lankytojas lengvai atrastų visą informaciją, kurios jam gali prireikti.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad tinklapių kūrėjai turi užtikrinti, jog puslapyje puikiai veiks formos, pranešimai apie klaidas, mygtukai, žemėlapiai ir kiti svarbūs elementai.

5. Tinklapio turinys toks, kokį nori matyti klientai, o ne verslas.

Pati didžiausia klaida, kurią daro beveik kiekvienas verslas ir kuri turi labai didelę įtaką tinklapio lankytojo patirčiai, kai verslas neatsižvelgia į kliento poreikius ir tinklapyje pateikia informaciją, kurią nori matyti jis pats, o ne lankytojas. Taip lengvai gali būti iš rankų paleisti potencialūs klientai ir tinklapis tiesiog bus neefektyvus.

Kaip to išvengti? Analizuokite savo didžiausius klientus, kodėl jie tokie sėkmingi ir kokią informaciją jie skelbia savo tinklapiuose, naudokitės realių savo klientų patirtimi ir dažniausiais jų užduodamais klausimais, atsižvelkite į tinklapių kūrėjų rekomendacijas ir venkite kopijuoto turinio.

Tam, kad tinklapių kūrimas atneštų daugiau naudos verta atsižvelgti į šiuos 5 punktus išvardintus aukščiau. Jei norite pasikonsultuoti su tinklapių kūrėjais ir pasiekti maksimalių rezultatų, susisiekite su oxaDigit komanda telefonu +37064361161 arba el. paštu info@oxadigit.lt.

Tinklapių kūrimas
Scroll to Top
Skip to content