Internetinės svetainės kūrimas: nuo ko pradėti?

internetinės svetainės kūrimas

Troškimas turėti savo nuosavą internetinę svetainę yra toks didžiulis, jog nors ir dabar galite imtis pats šio darbo nepaisant patirties stokos? Norite kuo greičiau pasiekti taip trokštamų pirmųjų pardavimų ar sulaukti pirmųjų klientų, kurie jus rado internete, skambučių? Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte „taip“ vadinasi esate tinkamame kelyje, nes šis straipsnis atsakys į daugelį verslo naujokų gluminantį klausimą – internetinės svetainės kūrimas: nuo ko pradėti?.

Internetinės svetainės kūrimo žingsniai

Verslo tikslų išsikėlimas, tikslinė internetinės svetainės auditorija, idėja.

Klientai apsvaiginti idėjos ir noro kuo greičiau turėti savo nuosavą internetinę svetainę labai dažnai pamiršta pačią pradžią ir vieną iš svarbiausių sėkmingo verslo pamatų – reikia turėti aiškius tikslus ir žinoti, kokia yra tikslinė auditorija. Tik tokiu atveju jau pats pirmasis interneto svetainės kūrimo žingsnis bus sėkmingas, nes tinklapyje bus apibrėžti ir iškomunikuoti aiškūs jūsų verslo tikslai, pabrėžiamos stipriosios pusės, o visas turinys bus orientuotas į jūsų tikslinę auditoriją.

Priklausomai nuo jūsų verslo tikslų, bus aišku, kokio tipo tinklalapio jums reikės – internetinės svetainės, elektroninės parduotuvės ar specifinio kombinuoto sprendimo. 

Konkurentų analizė

Tam, kad internetinės svetainės kūrimas būtų dar sėkmingesnis, paanalizuokite didžiausius savo konkurentus: atkreipkite dėmesį į jų strategiją, tinklapio išplanavimą, prekių ar paslaugų asortimentą, stipriąsias puses, naudojamus tinklalapio funkcionalumus, raskite jų silpnąsias vietas. 

Žinodami visą šią informaciją, galėsite išrinkti pačias geriausias konkurentų idėjas, jas patobulinti ir panaudoti savo tinklapyje, o taip pat atsižvelgiant į konkurentų silpnąsias vietas, klientams pasiūlyti daugiau nei tai padarė kiti.

Domeno įsigijimas ir talpinimas

Turėdami idėją ir žinodami, kokias paslaugas teiksite ar/ir kuo prekiausite, lengvai sugalvosite domeno vardą, tačiau atminkite, jog geras domeno vardas turi atitikti šiuos reikalavimus:

  1. Domeno vardas turi būti tiesiogiai susijęs su jūsų prekinio ženklo pavadinimu ar parduodamomis prekėmis.
  2. Venkite klaidinančių pavadinimų.
  3. Domeno vardas turi būti trumpas ir lengvai įsimenamas.
  4. Domeno galūnė turi būti pasirinkta priklausomai nuo jūsų tikslinės auditorijos lokalizacijos.

Sugalvojus domeno pavadinimą, jį reikia patikrinti, ar nėra užimtas. Suradus tinkamiausią variantą galima įsigyti domeną ir jį užregistruoti. Nuo tos minutės, kai bus atlikti šie veiksmai – jūs esate oficialus internetinės svetainės domeno savininkas

Turinio valdymo sistemos (TVS) pasirinkimas

TVS pasirenkama priklausomai nuo to, kokio tipo tinklapio jums reikia. Viena iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų TVS yra WordPress. W3Tech 2022 m. duomenimis šią turinio valdymo sistemą naudojama net 43,2% visų internetinių puslapių. Tai reiškia, kad net 2 iš 5 tinklapių naudoja WordPress.

Ši TVS puikiai tiks tiek reprezentacinio tipo tinklapiams, tiek ir internetinėms parduotuvėms. WordPress yra gan lanksti sistema, kurią vėliau galėsite valdyti patys. Ši TVS yra mūsų Oxadigit komandos rekomendacija.

Pasirinkus TVS ji yra įdiegiama, sukonfigūruojama, taip pat įdiegiamas ir sukonfigūruojamas svetainės saugumo paketas, reikiamos trečiųjų šalių integracijos ir atliekami turinio talpinimo darbai. Tačiau ar verta skubėti kelti turinį?

Tekstai ir nuotraukos

Suskubti reikia. Tačiau ne kelti informaciją, o ją kurti ir rinkti. 

Visų pirma, sukurkite internetinės svetainės tekstus. Jie turi būti orientuoti į jūsų verslo tikslinės auditorijos poreikius, pabrėžiantys verslo stipriąsias puses ir geriausia, jei sukurti atsižvelgiant į SEO principus.

SEO – tai tinklapio otimizavimas paieškos sistemoms paremtas raktinių žodžių paieška. Jis reikalingas tam, kad puslapis būtų lengviau randamas Google paieškoje. Jei tekstai bus sukurti pagal SEO taisykles, jūsų naujasis tinklapis turės didesnius šansus pasiekti tikslinę auditoriją ir atsirasti aukščiausiose Google paieškos pozicijose.

Tuomet seka nuotraukų rinkimas. Rekomenduojama naudoti unikalias nuotraukas – jūsų produktų, darbų, komandos ir kt. fotografijas. Jei vis gi nuotraukų maža, galima pasinaudoti legaliomis nuotraukų galerijomis.

Nemokamos nuotraukų galerijos: www.pexels.com, www.pixabay.com, www.unsplash.com ir kt.

Mokamos nuotraukų galerijos: www.shutterstock.com, www.istockphoto.com ir kt.

Internetinio puslapio funkcionalumų pasirinkimas

Šis žingsnis bus labai lengvas, jei prieš tai gerai išanalizavote savo konkurentus. Todėl belieka susirašyti visų norimų internetinės svetainės funkcionalumų sąrašą, įtraukiant į jį ir konkurentų nenaudojamus funkcionalumus, kurių trūkumą pastebėjote analizės metu. 

Geriausia, jei šį sąrašą padalintumėte į dvi dalis: būtini funkcionalumai ir papildomi. Tokiu atveju jau sukūrus būtinuosius funkcionalumus bus galima paleisti internetinę svetainę, o papildomi funkcionalumai galės būti diegiami jau gyvuojant internetinei veiklai. Tačiau nepamirškit: papildomi funkcionalumai yra tokie pat svarbūs, norint turėti patrauklią ir pilnai funkcionuojančią svetainę.

Internetinės svetainės kūrimas (dizaino darbai)

Tai paskutinis žingsnis, kuris pavers jūsų svajonę turėti nuosavą tinklapį realybe! Nors tai ir paskutinis žingsnis, tačiau bene pats sudėtingiausias ir daugiausiai žinių reikalaujantis darbas.

Taigi – internetinės svetainės dizaino kūrimas. Nuo ko čia pradėti? Jei kalbame apie WordPress, pradėti reikėtų nuo temos pasirinkimo ją pritaikant prie verslo stiliaus. Lygiagrečiai seka reikiamų įskiepių diegimas, programavimo darbai, funkcionalumų modifikavimas, teksto ir nuotraukų kėlimas. Nors atrodo, jog tai skamba gan paprastai, tačiau priklausomai nuo internetinio puslapio sudėtingumo tai gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. 

Jei visgi neradote jums patinkančios WordPress temos bei turite pakankamai resursų, galite užsisakyti unikalų dizainą, kurį sukuria interneto svetainių dizaineris. Tokiu atveju tinklapis sukuriamas naudojant būtent šį dizainą, struktūrą ir numatytus elementus.

Internetinės svetainės kūrimas: kurti pačiam ar kreiptis į specialistus?

Daugybė turinio valdymo sistemų kūrėjų deklaruoja, jog tinklapį gali susikurti praktiškai kiekvienas norintis tai padaryti. Tačiau, ar tai iš tiesų padaryti taip lengva? 

Prieš apsisprendžiant, rekomenduojame pagalvoti ir atsakyti sau į šiuos klausimus:

Ar turite pakankamai UI/UX žinių? Taip, galbūt jūs gerai pažįstate savo klientus ir žinote savo tikslinę auditoriją, tačiau tai nereiškia, jog šių žinių pakaks pasirenkant tinkamą ir į vartotojo poreikius orientuotą temą. UI/UX žinios užtikrina internetinio puslapio sąsają su vartotoju ir leidžia jam patogiai juo naudotis.

Ar jums bus įdomu kurti tinklapį pačiam? Prisiminkite, internetinio puslapio kūrimas yra ne tik kūrybinis, bet ir techninis darbas. Normalu, jog vieniems toks darbas gali patikti, kitiems ne. Taip, sukūrus tinklapį pačiam, pasitenkinimas bus nežmoniškai didelis, tačiau ar pats darbas prie jo kūrimo, ieškojimas informacijos, begalė mokomosios medžiagos jums teiks tokį pat pasitenkinimą kaip ir rezultatas?

Ar galite investuoti savo laiką vardan šio tikslo? Viskas priklauso nuo to kaip greitai norite pateikti rinkai savo tinklalapį. Jei visai neskubate, galbūt tai ir yra jums priimtinas variantas, tačiau pats greičiausias ir efektyviausias variantas kreiptis į interneto svetainių kūrėjus, pavyzdžiui, į mūsų Oxadigit komandos profesionalus.

Kaip spręsite nenumatytas programavimo klaidas bei atliksite programavimo darbus? Visai nesvarbu, kokios apimties internetinė svetainė kuriama, programavimo darbai praktiškai neišvengiami. Pagalvokite, ar turėsite tiek jėgų spręsti problemas iškilusias su stiliaus korekcijomis, mokėjimo sistemų integracija, automatinėmis žinutėmis ar kitais klientui ypač svarbiais funkcionalumais? Ar mokėsite išsianalizuoti temos parametrus ir užtikrinti sklandų internetinio puslapio darbą?

Jei bent kartą sudvejojote, atsakant į šiuos klausimus, vadinasi tai ženklas, jog vertėtų pagalbos kreiptis į specialistus. Taip pat rekomenduojama interneto svetainės kūrimą patikėti specialistams, jei:

Kuriama didelės apimties internetinė svetainė. Jei jūsų tikslas internetinė parduotuvė su daugybe prekių, gausiu funkcionalumų sąrašu – kreipkitės į profesionalus. Tokiu atveju kurdami el. parduotuvę patys prie jos praleisite begales laiko, o rezultatas vargu ar tenkins taip kaip norėtumėte, kad būtų.

Norima kaip įmanoma greitesnio rezultato. Pats efektyviausias ir greičiausias būdas turėti savo unikalią internetinę svetainę – ją patikėti profesionalams. Kurdami patys prarasite daugybę laiko mokydamiesi kaip tai daryti, kai tuo tarpu tinklapių kūrėjai šimtus kartų darę tuos pačius veiksmus greitai ir efektyviai atliks savo darbą.

Norima maksimaliai gerų rezultatų t.y. tinklapis veiktų be klaidų, būtų patrauklus vartotojams, prisitaikantis prie mobiliųjų įrenginių, pakankamai greitai veiktų, būtų saugus naršyti – tai geriausia gali užtikrinti profesionalai.

Planuojama rinkti vartotojų duomenis. Internetinių puslapių kūrėjai užtikrins, jog visa surinkta informacija apie tinklapio naudotojus būtų saugi ir nenutekėtų tretiesiems asmenims.

Norime atkreipti dėmesį, internetinės svetainės kūrimas kartu su specialistų pagalba vis vien reikalauja verslo įsitraukimo. Skirkite savo laiką prekinio ženklo išgryninimui, strategijos kūrimui, internetinio puslapio funkcionalumų sąrašui, kurkite tekstus, rinkite nuotraukas, dalinkitės idėjomis ir taip bendromis jėgomis su tinklapių kūrėjais sukurkite iškart į tikslinę auditoriją orientuotą sėkmingą tinklapį. Pasidalinus darbus ir pasiekus tikslo kartu, pažadame, jog laimė bei pasitenkinimas pagaliau įžengus į interneto verslininkų gretas bus ne ką mažesnis nei tinklapį kūrus pačiam.

Ieškote specialistų pagalbos? Kreipkitės į mus – Oxadigit komandą: Tel. +37064361161 arba  El. p. info@oxadigit.lt

Scroll to Top
Skip to content